Nefes terapisi

Hayatı Nefes aldığımız gibi yaşarız.

Uzman nefes terapistleriyle doğru nefes almayı öğrenebilirsiniz. Diğer tedavi yöntemleriyle koordineli bir şekilde, hayatı içinize daha rahat alabilirsiniz. Bu sayede yaşlanmayı yavaşlatabilir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir, uzun süre bir konuya yoğunlaşabilir, geçmişin kalıplarından ve geleceğin kaygılarından kurtulabilirsiniz. Nefes alışkanlıklarını değiştirerek duygusal alışkanlıklar ve travmaları farkındalıklara dönüştürebilirsiniz.


Hangi Nefes Terapileri Yapılıyor?

1.Transformal Nefes

2.Dönüştürme Nefesi

3. Yoga Nefesi
4. Tam Kapasite Nefesi
5. Evrensel Döngü Nefesi
6. Enerji Çarkları İle Nefes
7. Organlardaki Negatif Birikimi Sağaltım Nefesleri
8. Manevi Arınma Aracı Olarak Nefes

Transformal Nefes Nedir?

  Transformal Nefes (TN); nefes sistemindeki blokajlarda açılım sağlayarak, oksijenin vücutta kesintisiz dolaşımını sağlayan en etkili nefes tekniğidir. TN, 30 yılı aşkın süredir Amerika ve Avrupa'da güvenle uygulanmaktadır.

  Yapılan araştırmalara göre, insanların %90'ı, nefes alma kapasitelerinin sadece %30'unu kullanıyor. Söz konusu kısıtlı nefes alışkanlıkları ve yaşanan fiziksel-duygusal travmalar, nefes sisteminde blokajlara neden olarak hücre sağlığı için gerekli oksijenin vücuda alınımını ve dolaşımını engelliyor. 

 Transformal Nefes Tekniği ile nefesimiz açılıp dengelendiğinde, artan oksijen miktarıyla birlikte, bağışıklık sistemimiz de doğal olarak yenileniyor ve güçleniyor. Alınan yeterli oksijen; daha fazla enerji, daha sağlıklı eklemler, daha sağlıklı hücreler ve sonuçta daha sağlıklı bir beden-zihin-ruh hali yaratıyor.

       Kandaki oksijen oranı hücre sağlığı ve yenilenmesi için en önemli faktördür. İçlerinde kanserin de yer aldığı 50'ye yakın hastalık anaerobik (oksijensiz) olarak sınıflandırılır. Nefes sisteminin açılması sonrasında oksijen alan hücrelerde anaerobik hastalıklar görülmemekle birlikte, mevcut hastalıkların iyileşmesi de yeterli oksijen sayesinde hızlanmaktadır.

      Tekniğin uygulanmasıyla kazanılan derin ve tam diyafram nefesi, fiziksel iyileşmenin yanısıra hücresel hafızamızın tüm seviyelerindeki negatif enerjiyi de temizleyerek zihinsel ve ruhsal bir dönüşüm gerçekleştirir. Yaşam enerjisi (Prana) nefesimizle birlikte bedenimizde akarak bizi engellerin olmadığı özgür bir yaşama ulaştırır.

Transformal Nefesin Kazanımları

 Fiziksel anlamda, sınırlı nefes alma modellerinin açılıp düzenlenmesiyle;

•bağışıklık sistemi güçlenir,

•hücre yenilenmesi artar,

•detoksifikasyon hızlanır,

•enerji seviyesi yükselir.

Duygusal ve zihinsel anlamda, bilinçaltındaki negatif enerjiler dönüşerek;

•Stres ortadan kalkar,

•Kişinin kendisini daha rahat ifade edebilmesi sağlanır,

•Hücre hafızasındaki travmalar ve yaşamdan zevk almamızı engelleyen; öfke, korku, suçluluk gibi bastırılmış 

  duygular temizlenir,

•Sevgi, neşe, rahatlık, huzur ve güven duygusu gelişir.

Spritüel anlamda, daha yüksek bilinç ve farkındalık seviyesine ulaşarak;

•Yüksek benliğimizle bağlantımız güçlenir,

•Birlik bilincimiz gelişip ruhsal bağlantımız kuvvetlenir,

•Yaşamı daha geniş ve derin bir perspektiften algılayabilmemiz sağlanır.

Etkili Olduğu Gözlemlenen Temel Alanlar

•Kanser

•Kalp ve tansiyon hastalıkları

•Astım ve diğer solunum hastalıkları

•Sindirim sistemi sorunları

•Migren ve diğer kronik ağrılar

•Stres ve depresyon

•Bağımlılıklar

•Uykusuzluk, uyku apnesi

•Kısırlık   

•Alerji, cilt problemleri

•Adet öncesi sendromu

•Kronik yorgunluklar

Başarılı ve Mutlu Çocuklar

   Nefes Terapisi Nefesimizdeki blokajlar, doğum travmaları ile başlayıp çok küçük yaşlardan itibaren nefes alışımızı olumsuz etkiliyor. Tam kapasite ile kullanılmayan nefes sistemi, beyin fonksiyonları dahil birçok organın sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyerek, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini yavaşlatıyor. Çocuklar transformal nefesle ne kadar erken tanışırlarsa, yaşam başarıları ve kaliteleri o kadar çabuk artıyor. Çocuklarda; hiperaktivite, uyum sorunları, dikkat bozukluğu, motivasyon eksikliği, sınav stresi ve aşırı heyecan gibi birçok problemin aşılmasında Transformal Nefes Tekniği uygulanabilmektedir. Nefesi açılıp düzenlenen çocuk, belli bir konu üzerine ilgi oluşturabilmeyi ve dikkatini yoğunlaştırabilmeyi öğrenir. Olaylar karşısında daha olgun hareket edip, sakinliğini koruyabilir. Daha kolay öğrenme, yeniliklere açık olma, olumlu düşünme, yaşamı tanıma ve dengelenme açısından Transformal Nefes yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da son derece başarılı sonuçlar vermektedir.Çocuklarda; hiperaktivite, uyum sorunları, dikkat bozukluğu, motivasyon eksikliği, sınav stresi ve aşırı heyecan gibi birçok problemin aşılmasında Transformal Nefes Tekniği uygulanabilmektedir. Nefesi açılıp düzenlenen çocuk, belli bir konu üzerine ilgi oluşturabilmeyi ve dikkatini yoğunlaştırabilmeyi öğrenir. Olaylar karşısında daha olgun hareket edip, sakinliğini koruyabilir. Daha kolay öğrenme, yeniliklere açık olma, olumlu düşünme, yaşamı tanıma ve dengelenme açısından Transformal Nefes yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

      Nefes Seansı Nasıl Uygulanır?

      Nefes terapisti, seans süresince kişinin bağlantılı ve derin diyafram nefesi almasını sağlarken, diyaframatik nefesle birlikte; vücut haritası, tonlama, kundalini, olumlama teknikleri gibi destekleyici yöntemler uygular.  

   Her organizma düzgün bir şekilde çalışabilmek için elektriksel aktiviteye gereksinim duyar. Bu elektrikselliğin üretilebilmesi için, hücrelerdeki sodyum-potasyum pompalarını çalıştırmak amacıyla vücudumuzun kan dolaşımında yeterli oksijene ihtiyacı vardır. Uygulanan diyaframatik nefes çalışması, lenfatik sistemin etkin çalışmasını stimule edilerek, hücrelerin elektrik akımını oluşturabilmesi için gerekli olan oksijeni almasını sağlar ve vücut kendi kendisini iyileştirme sürecini başlatır. 

    Transformal Nefes, fiziksel sürecin yanısıra, enerji bedenimizde de bir hareketlilik yaratır. Bedenimizde hastalılara yol açan düşük frekanslı enerjiler, bağlantılı diyafram nefesinin oluşturduğu yüksek frekanslı enerjiye doğru yükselerek pozitife dönüşür. Düşük enerjinin yol açtığı blokajlar ortadan kalkar ve solunum sistemi açılır.

   Transformal Nefes, kısıtlı nefes alma modellerini derin ve tam diyafram nefesine dönüştürür. Bu dönüşüm sırasında fiziksel ve ruhsal düzeydeki negatif enerji blokajları çözülerek daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bilinç seviyesine ulaşılır.

Adresimiz

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 (0216) 411 95 98
  (0530) 605 36 79
Bağdat Caddesi, Selamiçeşme, Fenerbahçe Mah. 160/1 A BLOK PK : 34726 Kadıköy - İstanbul

Hakkımızda

Dr Remedy "SAĞLIĞINIZ BAŞARIMIZDIR" sloganına esas olmak üzere sizler için hazırladığı, size en uygun programı tespit edip bunu uygulayıp toplumu oluşturan ve oluşturacak bireylere daha anne karnından itibaren sağlık bilinci ve sağlık kazandırarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı planlar..

Sosyal Medya: