ESG (Elektrosomatogram)

İnsan vücudunda 70 ila 100 trilyon arasında herbiri birer biyokimyasal laboratuar gibi çalışan birbirinden farklı enerji üreten hücrelerin mevcut olduğu, saniyede 3 milyar hücresel reaksiyonun meydana geldiği ve bu reaksiyonların 24 saat ve yaşam boyu sürdüğü bilinmektedir. 

Beyin korteksi alt yapılarının (hipothalamus, hipofiz ve çevresel limbik sistem, korteksin ön lobu) bağışıklık sistemi, nörovejetatif sistem ve tüm organların aktivite derecesini göstermek suretiyle global bir yaklaşım getirmektedir.

Uygulanması gereken diyet programı, vücut yağ oranı ve psikolojik karakter yapısı hakkında da detaylı bilgiler verir.

ESG vücudumuzda somatom denilen sinirlerin innerve ettiği alanların organlar ile ilişkilerinden faydalanan bir yöntemdir. Tüm vücudun pH bazlı elektrik aktivitesi ölçülür. Dolayısıyla içinden elektrik akımı geçirilen doku ve hücrelerin direnci, iletkenliği ve H+ iyonlarının tümüne dair veriler alınarak tüm vücutta oluşabilecek ve oluşan fonksiyonel bozukluklar tespit edilebilmektedir. Hücrelerin hepsinde fonksiyon bozukluğu olması gerekmez. Birkaçında bile fonksiyon bozukluğu varsa tespit edilebilmektedir.

Bu sistem hastalığın adını vermez. Sadece gerekli önlem alınması için sorunlu bölgeyi renklendirir. Tüm organ ve sistemleri hastalanma riskine göre sıralayan program ileride oluşması muhtemel hastalıklar hakkında ikazlarda bulunur. Hastalıklardan korunmak için size özel beslenme şekli belirlenebilmektedir.   

Yaptırılması gereken testler, ESG sonrasında her kişiye uzun vadeli bir "Sağlık Planlaması" yapılabilmektedir. Sağlığına önem veren herkesin bu testten geçmesi gerekir.  

gıda ıntoleransgıda duyarlılıkgıda alerjisi

Adresimiz

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 (0216) 411 95 98
  (0530) 605 36 79
Bağdat Caddesi, Selamiçeşme, Fenerbahçe Mah. 160/1 A BLOK PK : 34726 Kadıköy - İstanbul

Hakkımızda

Dr Remedy "SAĞLIĞINIZ BAŞARIMIZDIR" sloganına esas olmak üzere sizler için hazırladığı, size en uygun programı tespit edip bunu uygulayıp toplumu oluşturan ve oluşturacak bireylere daha anne karnından itibaren sağlık bilinci ve sağlık kazandırarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı planlar..

Sosyal Medya: