CRS (Cell regulation system)

METABOLİZMA       
obezitemetabolizma
İnsan metabolizması, biyokimyasal ve biyofizik süreçlerin toplamıdır. İnsandan insana ve yaşamın bir döneminden diğer bir dönemine değişir. Buna ek olarak, fiziki veya zihni stres gibi pek çok gerçek sağlık durumunun kapsamlı bir analizi için; bağışıklık ve hormon sistemi, normal hücre bölünme ve degradasyon sistemi ve serbest radikallare karşı ayrı ayrı detoksifikasyon kapasitesi ile ilgili düzen süreçlerinin gerçek durumu hakkında başka bilgiler de gerekir.

    İdeal olarak kapsamlı bir metabolizma analizi, mikro besin eksikliklerini ayrı ayrı tespit edebilmelidir. Böylelikle zarar gören bir metabolik sürecin doğrudan düzenlenmesi için mikrobesinlerin karışımı (önerilen tedaviyle birlikte) önerilebilir. Bu şekilde hastalığın ortaya çıkması engellenebilir ve iyileşme desteklenir. Aynı zamanda keyfi bir kombinasyon veya fazla dozajdan kaçınılmış olunur.

    Bugüne kadar metabolizma analizi için tek organ fonksiyonunun, bağışıklık ve hormon sisteminin, lipit ve mineral metabolizmasının oldukça pahalı laboratuvar analizleri gibi pek çok çeşitli analiz kullanılmıştır.

METABOLİZMA

   CRS Analiz Sistemi, hücresel metabolizmanın düzenini belirlemek için kansız kan tahlili yapabilmektedir. Bir tarama sistemi sunan ölçüm aletidir. Aynı zamanda çocuklar için de çok uygundur. Görüntüleme metodu kan örneği gerektirmez ve acı vermez. Anında vücudun metabolik durumunun grafiksel bir değerlendirmesi elde edilir. Metabolizmadaki aksaklıklar hastaya gösterilebilir, tedavi yaklaşımları belirtilebilir ve tedavinin aşamaları gösterilebilir. Yapılan tedavinin vücut üzerindeki olumlu veya olumsuz etkileri gözlenebilir.

    Bedenen ve zihnen yoğun çalışan iş adamı, sporcu ve öğrencilerin konsantrasyon, odaklanma, fiziksel ve zihinsel  yetilerinin yükseltilebilmesi, enerji kazanabilmesi, beslenmenin düzenlenebilmesi, metabolizmanın doğru çalışabilmesi için vücutlarının ihtiyacı olan vitamin , mineral ve fito besleyicilerin tespit edilmesi gerekmektedir.

   Vücudun metabolik durumunun grafiksel değerlendirilmesi yapılır.. Bu bireysel değerlendirme ile metabolizmadaki dengesizliği ve olası hayati önem taşıyan mikrobesin (Antioksidanlar, vitaminler, minaller...) eksiklikleri tespit edilir. Beslenme seçici bir şekilde yüksek kaliteli besin takviyeleri ile uyumlu hale getirilebilir. 

CRS® sistemi hangi ölçüm sonuçlarını sağlar?

CRS ile Hızlı kulvarda !

METABOLİZMAÖzellikle sigara kullananlar, sporcular, üst düzey yöneticiler, işadamları, öğrenciler, sanatçılar, politikacılar zihinsel olarak gergin ve stresli olan kişiler ve de dengesiz beslenmeye sahip kişiler oksidasif strese maruz kalırlar. Oksidasif strese maruz kalan kişilerde oluşan hücre dejnerasyonu kansere kadar yol açan ciddi hastalıklara neden olur.

CRS sisteminin yaptığı kapsamlı bir metabolik analiz ile bağışıklık ve hormon sistemi, normal hücre bölünme ve parçalanma sistemi, serbest radikallere karşı detofikasyon kapasitesi ile ilgili süreçlerin gerçek durumu hakkında bilgi edinerek bireyin ideal mikro besin eksiklikleri tespit edilerek, hastalığın ortaya çıkması engellenebilir ya da iyileştirilebilir.

Takip ölçümleri yoluyla metabolizmanın optimizasyonu ve tedavi süreci kolaylıkla izlenebilir ve ihtiyaç halinde düzeltilebilir.

CRS® sistemi nerede kullanılır?

•Kişisel sağlığın korunması

•Mesleki hastalıkların önlenmesi

•Besin etkilerinin metabolizma üzerindeki etkilerinin izlenmesi,

•Tedavi kontrolü,

•Kronik yorgunluk ve azalan performans kapasitesi,

•Artan oksidasif stres ( örn. Sigara kullananlar, akut stres fazları, dengesiz beslenme, fiziksel aktivite)

•Mesleki sporlar ( ralli, basketbol, futbol....) ile aşağıdaki konularda rapor çıkar ve değerlendirme yapılır

•Metabolik asidozdan korunma

•Bağışıklık direnci

•Metabolik düzen

•Fizik çalışma durumu

•Oksidtif stresten korunma

•Zihinsel stres kapasitesi

•Enfeksiyonlu süreçlerden korunma

•Bağ dokusunun durumu

•İltihaplı süreçlerin durumu

•Alerjik aktivasyon

•Hücre yenileme süreçleri

•Hücre azalma süreçleri

•Genel performans kapasitesi 

•Mikrobesinsel gereksinim

Motor sporlarında sürücüler üzerinde çok yüksek talepler söz konusudur. Sporcunun başarısında teknik, taktikler ve yoğun antreman kadar bireysel ihtiyaçlara adapte edilmiş konsantrasyonun yanısıra dengeli bir beslenme de önemli rol oynar. Beslenme ve fizik çaba metabolizma üzerinde büyük etkiye sahiptir ve doruk noktadaki sporcu performansları üzerinde ciddi etkiye sahiptir.

CRS Sistemi hücresel metabolizmanın bir analizini gerçekleştirerek, zihinsel esneklik, oksidasif strese karşı korunma konusunda ve formda olma düzeyleri....vb hakkında önemli bilgiler verir.

Yarış başlamadan hemen önce yapılacak bir CRS ölçümü ile sürücünün ideal kapasitesinin herhangi bir zamanda nasıl kontrol ve optimize edileceğini gösterir.

Chris van der drift , 2008 formüla master şampiyonu; Motor sporunda zihinsel güç, büyük konsantrasyon ve fiziki formda olma yüksek performansın ön koşullarıdır. CRS Analizi beslenmemi düzenleyebilmem ve metabolizmamın hayati önem taşıyan maddelere olan ihtiyacını belirleyebilmem için istediğim zaman vücudumun mevcut metabolik durumunu analiz ettirebiliyorum. Bana göre CRS spor başarısı yolunda önemli bir araçtır.'

Adresimiz

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 (0216) 411 95 98
  (0530) 605 36 79
Bağdat Caddesi, Selamiçeşme, Fenerbahçe Mah. 160/1 A BLOK PK : 34726 Kadıköy - İstanbul

Hakkımızda

Dr Remedy "SAĞLIĞINIZ BAŞARIMIZDIR" sloganına esas olmak üzere sizler için hazırladığı, size en uygun programı tespit edip bunu uygulayıp toplumu oluşturan ve oluşturacak bireylere daha anne karnından itibaren sağlık bilinci ve sağlık kazandırarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı planlar..

Sosyal Medya: